Vučić stigao na Svetu goru, dočekalo ga sveštenstvo Hilandara
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u sredu uveče na Svetu Goru, gde ga je dočekalo sveštenstvo manastira Hilandar.
„Srećno Badnje veče iz veličanstvenog Hilandara! Upravo sam završio večeru na Badnje veče sa igumanom Metodijem i pripremam se za jutarnju službu sa bratijom manastira Hilandar“, napisao je Vučić.
Prethodno je objavio i sledeći tvit:
„Nadomak svetinje. Nemoguće je objasniti šta osećate na Svetoj Gori i u trenucima kada se približavate Hilandaru. Posebno zahvalan manastirskoj bratiji na toplom dočeku i divnom gostoprimstvu“, napisao je Vučić na Instagram stranici „buducnostsrbijeav“.
Vučić je ranije objavio na svom Instagram profilu i fotografiju pred ukrcavanje na brod za Svetu goru.
“Kratak odmor pred dolazak na brod, u Uranopolisu. Imam ogromnu tremu, ali sam i posebno radostan što ću za nekih sat vremena imati priliku da posetim duhovni centar i našu najvažniju svetinju, manastir Hilandar na Svetoj gori”, objavljeno je na toj stranici.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće na Badnji dan i Božić u Hilandaru. To će, kako prenosi Nova.rs, biti prva zvanična poseta jednog predsednika Srbije srpskom manastiru na Svetoj Gori u protekle dve decenije.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.











