У манастиру Раковцу служен помен патријарху Иринеју
Дана 26. децембра 2020. године, када Црква прославља Свете мученике Евстратија, Аксентија, Евгенија, Мардарија и Ореста, у дворском манастиру Раковцу светом Литургијом је началствовао парох беочински Вељко Грубач.
Саслуживали су јеромонах Евгеније (Пилиповић), протојереј-ставрофор Радослав Благојевић, пензионисани парох бачкопаланачки, јереји Милош Маријанац, парох беочински, и Марко Јањић, парох у Малим Радинцима, као и ђакони Александар Стаменковић, Страхиња Џамбић и Лазар Павић, док су за певницом појали студенти Православног богословског факултета Универзитета у Београду.
Након свете Литургије обављен je помен блаженопочившим помен блаженопочившим Патријарху српском Иринеју, Митрополиту бањалучком Евгенију (Летици) и Епископу горњокарловачком Евгенију (Јовановићу).
Извор: Епархија сремска
— spc.rs
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.










