У Јеруслимској патријаршији свечано је прослављен архиђакон и првомученик Стефан.
У славу Светог Стефана, у прелепој цркви која је саграђена на месту његовог каменовања, поподне је одслужена вечерња, а ујутру на сам празник Божанска литургија. Службе је предводио старац Камарасис архимандрит Нектарије, уз саслужење архимандрита Макарија, о. Хадера Барамки и архиђакона Марка. За певницом је био игуман архимандрит Епифаније.
На крају Литургије обављен је акатист на стени каменовања Светог Стефана. Само неколико верних присуствовало је службама, а свима је после отпуста игуман архимандрит Епифаније приредио утјешеније.
Јерусалимска патријаршија
