Председник Републике Србије г. Александар Вучић и министар спољних послова Руске Федерације г. Сергеј Лавров посетили су 15. децембра 2020. гoдинe храм Светог Саве у Београду и положили цвеће на гроб блаженопочившег Патријарха српског Иринеја.
Том приликом министар Лавров је прочитао писмо председника Руске Федерације г. Владимира Путина поводом завршетка радова на храму Светог Саве. Ускоро опширнији извештај.