Помен митрополиту Амфилохију у храму Христовог васкрсења
У храму Христовог васкрсења у Подгорици у току је служење свете литургије поводом 40 дана од упокојења митрополита црногорско-приморског Амфилохија.
Литургијом начелствује епископ будимљанско-никшићки и администратор митрополије црногорско-приморске, владика Јоаникије, а стигао је и умировљени епископ Атанасије (Јевтић).
Осим епископима и свештенству, по благослову, грађанима због епидемије короне није дозвољено присуство на литургији, али им је омогућен силазак у крипту како би се поклонили сјенима блаженопочившег митрополита Амфилохија.
Након литургије предвиђен је парастос.
Митрополит Амфилохије упокојио се 30. октобра.
Према сопственој жељи сахрањен је у крипти Саборног храма у Подгорици, а гроб у којем почива припремљен је за његовог живота.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.










