09 Ιανουαρίου, 2021

Молебан захвалности поводом годишњице ослобођења Софије

Διαδώστε:

Захвални молебан служен је у храму Свете Недеље поводом 143. годишњице ослобођења Софије од турске владавине. Белоградчишки епископ Поликарп, који је водио молебан, је рекао да се ове године неће одржати традиционална литијска поворка након службе. „Али ћемо ту служити и заупокојену литурију за све војнике пале за слободу наше домовине, за нашу веру и слободу Софије“, рекао је епископ Поликарп.

Обележавању годишњице присуствовала је и градоначелница Софије Јорданка Фандакова, преноси БГНЕС.

 

bnr.bg

Διαδώστε: