Епархија захумско-херцеговачка је на својој интернет страници објавила вест, коју потписује вероучитељица Миља Тупањанин, о даровима за запослене у Ковид одељењима требињске болнице. Наиме, на празник Материце 27. децембра 2020. године колачима и манастирским производима вероучитељи Епархије захумско-херцеговачке су заједно са сестринством Петропавловог манастира обрадовали особље запослено у ковид одељенима болнице у Требињу, уз поруку: „Овонедељни празник Материце велича мајчинску бригу и одговорност за свет у ком живимо, а медицински радници је несебично показују последњих месеци, што изазива дивљење наше заједнице, те су ови пакетићи само мали знак захвалности и подршке“. Слична акција је спроведена у Мостару, Билећи и Гацку.
— Извор: Епархија захумско-херцеговачка
Фото: Епархија захумско-херцеговачка
