Божић у Саборном храму Светог Јована Владимира у Бару
Због епидемије коронавируса, Барани су празник Рођења Господњег ове године дочекали у скромнијим условима.
На празник Рођења Христовог – Божић у Саборном храму Светог Јована Владимира служене су двије литуругије. Прво је јутрос протојереј Младен Томовић у 6 часова служио Литургију у крипти која је посвећена Светом Александру Невском, док је у 8 часова у Храму Светог Јована Владимира Свету службу Божију служио отац Слободан Зековић, а саслуживали отац Љубомир Јовановић и ђакон Крсто Пламенац. Ђакон Пламенац је прочитао Свето јеванђеље, а пред Свето причешће, отац Љубомир је прочитао посланицу Светог архијерејског синода Српске православне цркве. Отац Слободан је на крају поздравио све вјернике, пожелио им добро здравље и мир.
Света литургија служена је и јуче на Бадњи дан у Саборном храму Светог Јована Владимира. Началствовао је протојереј-ставрофор Слободан Зековић, а саслуживали су протојереји Јован Пламенац, Љубомир Јовановић и Младен Томовић.
Пригодну бесједу, након прочитаног Јеванђеља, изрекао је отац Јован. По завршетку Свете службе оци су освештали бадњаке, које су и ове године донијели представници из Црмнице, и замолили вјернике да се придржавају прописаних здравствних мјера и да у току читавог дана могу долазити и доности бадњаке уз минимално задржавање, као и да Бадњу вече проведу у кућама са својим породицама. Дјеца са вјеронауке су у поподневним сатима окитили бадњак који се налази у Храму. Увече је служена вечерња служба са Петохлебницом.

H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.










