Нови Сад: Савиндана у Гимназији „Јован Јовановић Змај”
Празник Светога Саве је Дан школе и слава Гимназије „Јован Јовановић Змај” у Новом Саду. Тим поводом, у Гимназији је одржана свечана академија, којој је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Исихије.
Владика Исихије је, уз саслужење протопрезвитера Миодрага Шипке и ђакона Бранка Бандобранског, освештао славски колач и жито.
Светосавска академија у некадашњој Српској великој православној гимназији ове године је одржана у присуству професорâ и малог броја ученика. Иван Ћурић, ученик Гимназије, прочитао је свој есеј под насловом „Јер такав нам Првосвештеник требаше: свет, незлобив, чист, одвојен од грешника и виши од небеса”.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.











